AWO - DENT
ul. Gen. Fieldorfa "Nila" 18/13
24-100 Puławy (budynek HTM)
+48 882 911 999
awo.dent.pulawy@gmail.com
  • en
  • pl

KOMPETENTNY DENTYSTA

Zastanawiasz się jak znaleźć kompetentnego dentystę? Przeczytaj nasz artykuł w którym podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze dentysty

TRUDNY WYBÓR DENTYSTY

Wybór dobrego, kompetentnego dentysty, do którego nie będziemy mieli obaw pójść na leczenie bądź na wizytę kontrolną jest bardzo trudny. Pomimo panującej konkurencji na rynku, każdy ma swojego ulubionego stomatologa, do którego ma zaufanie.


STRES ZWIĄZANY ZE ZMIANĄ STOMATOLOGA

Zdarzają się niekiedy sytuacje kiedy zmieniamy miejsce zamieszkania i wtedy musimy zmienić także swojego dentystę. Mogą wyniknąć niespodziewane sytuacje bólowe a nasz dentysta jest na urlopie i w następstwie tego musimy szybko poszukać innego stomatologa. I tu pojawia się problem, gdzie znajdziemy najlepszego lekarza, do którego będziemy mieć zaufanie i który w profesjonalny sposób zajmie się naszymi zębami.
Dla wielu osób wizyta w gabinecie dentystycznym to wielkie i stresujące przeżycie, wiele osób po prostu boi się dentysty i bólu, który towarzyszy w kontakcie ze stomatologiem 🙂

ZŁE DOŚWIADCZENIA Z PRZESZŁOŚCI
Dobry lekarz powinien być osobą wykształconą , o szerokiej wiedzy i dużym doświadczeniu zawodowym. Powinien być stomatologiem z powołania, a także kochać to co robi. Musi być doskonałym specjalistą w dziedzinie stomatologii ale również dobrym psychologiem, gdyż wielu ludzi obawia się wizyt u lekarza stomatologa.
Z pewnością każdy z nas trafił w przeszłości na niekompetentnego dentystę, trauma ciągnie się wtedy przez długie lata do momentu aż spotkamy godnego zaufania lekarza stomatologa, który wzbudzi nasze zaufanie. Złe doświadczenia z przeszłości potrafią efektywnie zniechęcić do wizyt kontrolnych co w efekcie negatywnie odbija się na naszym zdrowiu.

ZACHOWANIE DOBREGO I KOMPETENTNEGO STOMATOLOGA
Dobry i kompetentny stomatolog da nam odczuć że jesteśmy traktowani indywidualnie. W jego towarzystwie czujemy się ważni bo wiemy , że wysłucha dokładnie tego, co mamy do powiedzenia, wystawi nam diagnozę, opisze w jaki sposób będzie przebiegało leczenia lub ewentualnie jakie kroki musi podjąć, które są konieczne w przypadku naszego dalszego leczenia dentystycznego. Dobry lekarz stomatolog wytłumaczy w profesjonalny sposób na czym polega leczenie, uspokoi i zadba o pacjenta (nawet o tego najbardziej przestraszonego i panikującego).


DOBRE PODEJŚCIE DO PACJENTA

Dentysta powinien być osobą życzliwą, bezpośrednią. Pacjent musi wiedzieć, że dentysta nie zrobi mu krzywdy i znajdzie sposób na ból. Dobry stomatolog powinien tłumaczyć, w jaki sposób będzie przebiegało leczenie, odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania osoby siedzącej na fotelu dentystycznym. W trakcie leczenia powinien opowiadać krok po kroku co zamierza zrobić z pacjentem.
Bardzo ważne jest podejście dentysty do najmłodszych pacjentów, którzy znajdują się po raz pierwszy w gabinecie stomatologicznym. Kompetentny stomatolog powinien poświęcić dziecku dużo cierpliwości, nie może dziecka do niczego zmuszać ani niczego robić na siłę. Powinien wyjaśnić i w odpowiedni sposób zachęcić młodego pacjenta do przeprowadzenia regularnej kontroli stomatologicznej.

GABINET DENTYSTY
Wiadomo, ze wystrój gabinetu nie jest najważniejszy aczkolwiek wnętrze powinno być, czyste i schludne. Pacjent powinien czuć się komfortowo i wygodnie. Gabinet powinien być wyposażony w nowoczesny sprzęt a dentysta powinien wiedzieć o wszystkich stomatologicznych nowinkach. Powinien się również rozwijać i dokształcać w swojej dziedzinie poprzez kursy i szkolenia.

U stomatologa powinna panować miła i przyjazna atmosfera aby przestraszony jak również i ten odważniejszy pacjent czuł, ze jest pod najlepszą opieką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *