AWO - DENT
ul. Gen. Fieldorfa "Nila" 18/13
24-100 Puławy (budynek HTM)
+48 882 911 999
awo.dent.pulawy@gmail.com
  • en
  • pl

Dentysta dla Dzieci

Dbamy o dziecięce zęby od wczesnych lat

Dziś ważne jest to, aby dzieci i ich rodzice wiedzieli, że o zęby trzeba dbać już od najmłodszych lat. Dlatego też oferujemy m.in. specjalne informacyjne wizyty, w trakcie których dzieci dowiadują się, jak prawidłowo myć zęby oraz dziąsła i chronić je przed zagrożeniami.

Zalecamy, aby pierwsze kontakty dziecka z dentystą odbywały się jak najszybciej, a nawet krótko po tym, kiedy pojawią się im pierwsze zęby. Dzięki temu pociecha nie będzie czuć obawy przed kontaktem ze specjalistą w przyszłości.

Dentysta dla dzieci — jakiego wybrać?

Najważniejsze zadanie jest jednak w rękach rodziców, gdyż to oni wybierają stomatologa, do którego pójdą ze swoim dzieckiem. Pierwsza wizyta zawsze ma największe znaczenie. W końcu, gdy dokona się złego wyboru, to mogą pojawić się u niego złe skojarzenia związane z wizytą u dentysty. Dziecko, tak jak dorosły, boi się tego, co nieznane, dlatego warto wyjaśnić mu krok po kroku, w jaki sposób będzie wyglądało leczenie jego zębów. Rozumiemy to, więc wykorzystujemy takie narzędzia czy substancje, które nie wywołają bólu lub nieprzyjemnego uczucia. Nie każdy dentysta dla dzieci jest w stanie sprostać takiej odpowiedzialności, jaką jest przekonanie najmłodszych pacjentów, że nie trzeba się go bać. Na szczęście należymy do grona wyjątków.

Oprócz odpowiedniego podejścia kluczowe znaczenie ma dla nas fakt, aby przy dzieciach zawsze pracowały osoby z wieloletnim doświadczeniem. W ten sposób doskonale wiedzą, jak należy postępować, gdy dziecko się boi lub jest bardzo zaciekawione sprzętami dentysty.

Pierwsze leczenie zębów dziecka

Nadal nie każdy wie, czym cechuje się stomatologia dziecięca Puławy to miejsce, do którego można przyprowadzić swoje dziecko, gdyż to właśnie tutaj znajdują się nasze gabinety. Przystosowaliśmy fotele oraz inne wyposażenie w taki sposób, aby dziecko czuło się komfortowo. Wnętrze nie może przerażać, dlatego zadbaliśmy o to, aby było ono jak najbardziej przytulne. Podczas samej wizyty zawsze wymagana jest obecność przynajmniej jednego rodzica, dzięki czemu dziecko czuje się swobodniej i pewniej. Dla nas najważniejsze jest to, aby miało poczucie bezpieczeństwa, dlatego też kierujemy się przede wszystkim jego potrzebami. Poza tym posiadamy również wiele ciekawych rozwiązań, usprawniających leczenie, np. korzystamy z żeli znieczulających zamiast z zastrzyków. Po zakończeniu zabiegu dziecko czeka zasłużona niespodzianka i pochwała, które staną się motywacją do tego, aby następnym razem równie ochoczo przyjść na wizytę.

Kontrola to podstawa

Zarówno u bardzo małych dzieci, jak i u tych starszych najważniejsze jest to, aby systematycznie sprawdzać, w jakiej kondycji są ich zęby. Dzięki temu będziemy mogli wyeliminować nieprawidłowości we wczesnej fazie, co sprawi, że dziecko nie będzie musiało stresować się w trakcie bardziej złożonego leczenia zębów. Warto zatem dopilnować, aby raz na kilka miesięcy poszło do dentysty. W tym celu zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonego stomatologa.

 

Czytaj więcej

Wizyta u stomatologa dziecięcego

Gdy u naszych maluszków pojawiają się pierwsze zęby cieszymy się ogromnie, ponieważ możemy wtedy rozpocząć przygodę z podawaniem pokarmów stałych, które znakomicie nasze dziecko będzie żuło i gryzło. Bardzo ważne jest wtedy zadbanie o prawidłową higienę zębów oraz zdecydowanie się na pierwszą wizytę u stomatologa dziecięcego. Pierwsza wizyta dziecka u stomatologa powinna być zupełnie informacyjna, o ile nie dzieje się nic niepokojącego. Co więcej pierwszą wizytę warto umówić jak pojawią się pierwsze ząbki i dziecko skończy pierwszy rok życia. Stomatolog dziecięcy - jak wybrać? Przede wszystkim warto zasięgnąć opinii wśród swojego ulubionego dentysty, który na pewno ma wiedzę na temat specjalisty, który zajmuje się przede wszystkim dziećmi. Odpowiednio przeszkolony specjalista w tej dziedzinie powinien mieć doświadczenie w leczeniu najmłodszych pacjentów, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nasze dziecko będzie w dobrych rękach. Warto również zasięgnąć opinii znajomych, których dzieci mają już za sobą pierwszą wizytę stomatologiczną. Przede wszystkim możemy uzyskać informację o jakości wykonanej usługi oraz samopoczuciu dziecka po pierwszej wizycie u tego konkretnego specjalisty. Jak się przygotować do takiej wizyty? Warto jest zadbać przede wszystkim o pozytywne nastawienie dziecka i jego komfort. Ważne, aby podczas wizyty stomatologicznej dziecko było zdecydowanie wyspane i najedzone, w przeciwnym wypadku stres związany z nowym i nieznanym miejscem może nasilić objawy głodu i potrzeby snu. Warto swoje dziecko nastawić pozytywnie do miejsca jakim jest gabinet dentystyczny. Kilka dni przed wizytą można zacząć tłumaczyć dziecku, na czym będzie polegała jego wizyta. Podczas mycia zębów możemy powolutku tłumaczyć dziecku o zawodzie stomatologa i czym się konkretnie zajmuje. Dziecko zdecydowanie lepiej odbiera bodźce, jeśli jest na nie przygotowane, a nie postawione przed faktem dokonanym. Jeśli będzie zaskoczone niespodziewaną wizytą u dentysty, wówczas może pojawić się niechęć, co w późniejszym czasie przerodzi się w strach przed gabinetem stomatologicznym. Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego to przede wszystkim instruktaż o właściwej pielęgnacji zębów i dziąseł naszego dziecka. Jeśli Twoje dziecko nadal korzysta ze smoczka, warto sprawdzić, czy ma odpowiednie certyfikaty. Lekarz na pewno poruszy temat prawidłowego odżywiania oraz może przeprowadzić instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej najmłodszego pacjenta. Jeśli zapewnimy dziecku poczucie bezpieczeństwa i pozytywnie podejdziemy do tematu związanego z wizytą u stomatologa, wówczas nasze dziecko nie będzie bało się rutynowych wizyt. Co więcej jeśli zapozna się ze swoim lekarzem już na etapie dziecka, każda wizyta nie będzie wywoływała niepotrzebnego stresu. Każde dziecko przyzwyczaja się bardzo szybko do rutyny, dlatego warto zadbać o wizyty u stomatologa od najmłodszych lat.