AWO - DENT
ul. Gen. Fieldorfa "Nila" 18/13
24-100 Puławy (budynek HTM)
+48 882 911 999
awo.dent.pulawy@gmail.com
  • en
  • pl

Dentysta dla Dzieci

Dbamy o dziecięce zęby od wczesnych lat

Dziś ważne jest to, aby dzieci i ich rodzice wiedzieli, że o zęby trzeba dbać już od najmłodszych lat. Dlatego też oferujemy m.in. specjalne informacyjne wizyty, w trakcie których dzieci dowiadują się, jak prawidłowo myć zęby oraz dziąsła i chronić je przed zagrożeniami.

Zalecamy, aby pierwsze kontakty dziecka z dentystą odbywały się jak najszybciej, a nawet krótko po tym, kiedy pojawią się im pierwsze zęby. Dzięki temu pociecha nie będzie czuć obawy przed kontaktem ze specjalistą w przyszłości.

Dentysta dla dzieci — jakiego wybrać?

Najważniejsze zadanie jest jednak w rękach rodziców, gdyż to oni wybierają stomatologa, do którego pójdą ze swoim dzieckiem. Pierwsza wizyta zawsze ma największe znaczenie. W końcu, gdy dokona się złego wyboru, to mogą pojawić się u niego złe skojarzenia związane z wizytą u dentysty. Dziecko, tak jak dorosły, boi się tego, co nieznane, dlatego warto wyjaśnić mu krok po kroku, w jaki sposób będzie wyglądało leczenie jego zębów. Rozumiemy to, więc wykorzystujemy takie narzędzia czy substancje, które nie wywołają bólu lub nieprzyjemnego uczucia. Nie każdy dentysta dla dzieci jest w stanie sprostać takiej odpowiedzialności, jaką jest przekonanie najmłodszych pacjentów, że nie trzeba się go bać. Na szczęście należymy do grona wyjątków.

Oprócz odpowiedniego podejścia kluczowe znaczenie ma dla nas fakt, aby przy dzieciach zawsze pracowały osoby z wieloletnim doświadczeniem. W ten sposób doskonale wiedzą, jak należy postępować, gdy dziecko się boi lub jest bardzo zaciekawione sprzętami dentysty.

Pierwsze leczenie zębów dziecka

Nadal nie każdy wie, czym cechuje się stomatologia dziecięca Puławy to miejsce, do którego można przyprowadzić swoje dziecko, gdyż to właśnie tutaj znajdują się nasze gabinety. Przystosowaliśmy fotele oraz inne wyposażenie w taki sposób, aby dziecko czuło się komfortowo. Wnętrze nie może przerażać, dlatego zadbaliśmy o to, aby było ono jak najbardziej przytulne. Podczas samej wizyty zawsze wymagana jest obecność przynajmniej jednego rodzica, dzięki czemu dziecko czuje się swobodniej i pewniej. Dla nas najważniejsze jest to, aby miało poczucie bezpieczeństwa, dlatego też kierujemy się przede wszystkim jego potrzebami. Poza tym posiadamy również wiele ciekawych rozwiązań, usprawniających leczenie, np. korzystamy z żeli znieczulających zamiast z zastrzyków. Po zakończeniu zabiegu dziecko czeka zasłużona niespodzianka i pochwała, które staną się motywacją do tego, aby następnym razem równie ochoczo przyjść na wizytę.

Kontrola to podstawa

Zarówno u bardzo małych dzieci, jak i u tych starszych najważniejsze jest to, aby systematycznie sprawdzać, w jakiej kondycji są ich zęby. Dzięki temu będziemy mogli wyeliminować nieprawidłowości we wczesnej fazie, co sprawi, że dziecko nie będzie musiało stresować się w trakcie bardziej złożonego leczenia zębów. Warto zatem dopilnować, aby raz na kilka miesięcy poszło do dentysty. W tym celu zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonego stomatologa.