AWO - DENT
ul. Gen. Fieldorfa "Nila" 18/13
24-100 Puławy (budynek HTM)
+48 882 911 999
awo.dent.pulawy@gmail.com
 • en
 • pl
LEKARZE DENTYŚCI

 

    Lek. dent. Anna Wojas

Właściciel i kierownik medyczny gabinetu Awo-dent. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na wydziale lekarsko-dentystycznym w 2009 r. Staż podyplomowy odbyła w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej w Warszawie. Zajmuje się leczeniem kompleksowym pacjentów, protetyką i endodoncją mikroskopową. Przeprowadza zabiegi z użyciem sedacji wziewnej u pacjentów dorosłych.

Prywatnie mama Jasia i Wiktorii.

Also speaks English.

 

 

 

 

 

 

Lek. dent. Jagoda Walczyk- Bzoma

specjalista chirurgii stomatologicznej

 

 

Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W 2021r. uzyskała specjalizację z zakresu chirurgii stomatologicznej. W naszym gabinecie wykonuje skomplikowane zabiegi chirurgiczne oraz implanty.

Also speaks English.
                                                  

 

 

   Lek. dent. Natalia Kuszyk

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie na kierunku lekarsko – dentystycznym. Pasjonuje się endodoncją mikroskopową oraz stomatologią dziecięcą. Wykonuje skomplikowane zabiegi przy użyciu mikroskopu. Przeprowadza leczenie z użyciem sedacji wziewnej (gaz rozweselający) u dorosłych i dzieci. Bogate doświadczenie kliniczne, dokładność i empatia są doceniane przez naszych pacjentów.

Also speaks English.

 

 

 

   Lek. dent. Marta Ścibor, specjalista ortodoncji

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W 2023 r. uzyskała tytuł specjalisty ortodoncji. W swojej pracy szczególną wagę przywiązuje do rozmowy z pacjentem, aby wyjaśnić proces leczenia oraz nawiązać z nim dobry kontakt. Zajmuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

 

   Lek. dent. Katarzyna Radko

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Łagodność, wyrozumiałość i poczucie humoru sprawiają, że pacjenci mogą poczuć się swobodnie podczas wizyty. Zajmuje się leczeniem ogólnym dorosłych i dzieci. Wykonuje zabiegi z użyciem podtlenku azotu.

Also speaks English.

 

 

 

   Lek. dent. Maria Kwiatkowska

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Zajmuje się stomatologią zachowawczą i endodoncją.

 

 

 

   Lek. dent. Natalia Samborska- Sposób

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Staż podyplomowy ukończyła w I Wojskowym Szpitalu Klinicznym oraz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zajmuje się stomatologią dziecięcą i stomatologią zachowawczą, przeprowadza leczenie z zastosowaniem sedacji podtlenkiem azotu – „gaz rozweselający”.

 

HIGIENISTKI STOMATOLOGICZNE

 

   Sylwia Paterek – higienistka stomatologiczna, technik sterylizacji

Wykonuje badania diagnostyczne, zabiegi profilaktyczne i wybielanie zębów. Zajmuje się profesjonalną higieną jamy ustnej naszych pacjentów (skaling, piaskowanie, fluoryzacja, instruktaż higieny). Nadzoruje procesy dezynfekcji i sterylizacji narzędzi w naszym gabinecie. Aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach i szkoleniach stale uaktualniając swoją wiedzę i umiejętności.

 

 

ASYSTA STOMATOLOGICZNA, RECEPCJA

 

   Szymańska Patrycja

 

 

   Włudarczyk Małgorzata

 

 

   Rybaniec Monika

W naszym gabinecie dysponujemy następującym sprzętem:

 • unity stomatologiczne Sirona Intego – nowoczesne i niezawodne unity stomatologiczne niemieckiej firmy Sirona zapewniają komfort naszym Pacjentom, a lekarzom umożliwiają sprawne przeprowadzanie zabiegów.
 • radiowizjografia Sirona oraz aparat RTG Heliodent – radiowizjografia cyfrowa, pozwala na wykonywanie zdjęć punktowych zębów. Jest niezbędna podczas diagnostyki oraz oceny efektów leczenia. Prostota obsługi oraz nowoczesny wyglad to najkrótsza charakterystyka tego zestawu. Tylko takie zestawienie gwarantuje najwyższą na świecie rozdzielczość ponad 33 pl/mm, co pozwala zobrazować najmniejsze detale. Dawka promieniowania jonizującego jest zmniejszona do minimum.
 • endometr – precyzyjny sprzęt japońskiej firmy NSK. Jest gwarancją prawidłowego leczenia kanałowego. Służy do wyznaczania długości kanałów korzeniowych. Pomaga ograniczyć ilość wykonywanych zdjęć RVG.
 • Reciproc Silver – mikromotor endodontyczny, pozwala na efektywne opracowanie kanałów korzeniowych, a tym samym na skrócenie czasu trwania i ilości wizyt przy leczeniu kanałowym.
 • skaler Sirona – bezpieczny skaler ultradźwiękowy zapewni skuteczne usuwanie kamienia nazębnego.
 • piaskarka NSK Prophymate – gwarantuje precyzyjne oczyszczanie zębów z osadów, przebarwień i resztek kamienia nazębnego.
 • autoklaw Melag Vacuklav– wysokiej klasy autoklaw gwarantuje sterylność wszystkich narzędzi, a tym samym bezpieczeństwo Państwa i personelu gabinetu.
 • kamera wewnątrzustna i monitor stomatologiczny – pozwalają na lepszą komunikację z pacjentem, dzięki nim można lepiej zrozumieć, na czym polegają problemy z uzębieniem i w jaki sposób przebiega proces leczenia.
 • lampa do wybielania zębów – jako uzupełnienie całego systemu do wybielania i odwrażliwiania zębów.
 • aparat do sedacji wziewnej MDM – bezpieczny, atestowany aparat do podawania podtlenku azotu podczas zabiegów, prod. U.S.A.,wyposażony w blokadę zabezpieczającą niewłaściwe proporcje gazów, przydatny również do udzielenia pierwszej pomocy – możliwość podawania 100% tlenu.
 • kauter Surtron – pozwala na przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych szybko i bezboleśnie
 • mikroskop stomatologiczny – gwarantuje doskonałą widoczność i precyzję podczas leczenia kanałowgo
 • B&L Super Endo – urządzenie do wypełniania kanałów 3D ciekłą gutaperką, gwarantuje najwyższą jakość i szczelność wypełnienia kanałowego

Dokładamy największych starań, aby zapewnić Państwu:

 • bezpieczeństwo – aby zapewnić Państwu maksymalne bezpieczeństwo w czasie zabiegów gabinet został wyposażony w najwyższej klasy autoklaw Melag Vacuklav. Autoklaw kontroluje parametry procesu sterylizacji i po zakończeniu cyklu otrzymujemy komputerowy zapis prawidłowości procesu. Dodatkowo każda sterylizacja jest kontrolowana przez wskaźniki chemiczne (testy paskowe umieszczane w specjalnej tubie), a raz w tygodniu wykonujemy biologiczny test skuteczności sterylizacji, który jest poddawany inkubacji w cieplarce w naszym gabinecie. Wszystkie te czynności są skrupulatnie wykonywane przez wykwalifikowany personel i nadzorowane przez kierownika zakładu. Dodatkowo regularnie kontroluje nas Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Puławach. Dokumentacja procesów dekontaminacji narzędzi i sprzętu  jest archiwizowana, do wglądu w naszym gabinecie.
 • praca „na 4 ręce”
  Asystentka stomatologiczna lub higienistka pracuje obok lekarza dentysty w tym samym czasie. Skraca to czas zabiegów i podnosi komfort leczenia pacjentów. Dodatkowo taka organizacja pracy poprawia dokładność procedur medycznych oraz zapobiega zakażeniom krzyżowym.
 • profesjonalną obsługę
  Przyjazny system rejestracji telefonicznej i osobistej zapewnia ustalenie dogodnych terminów wizyt i zapobiega opóźnieniom. Recepcjonistka potwierdza wizytę dzień wcześniej, a także przypomina o wizytach kontrolnych.
 • informacje przed zabiegiem – pacjent wyraża pisemną zgodę na leczenie
  Zgodnie ze światowymi standardami pacjent przed rozpoczęciem leczenia powinien być zapoznany ze wszystkimi aspektami, jakie wiążą się z zabiegiem. Lekarz opisuje i omawia dany zabieg przedstawiając warianty materiałowe i cenowe oraz informuje o ewentualnych problemach, jakie mogą wyniknąć w trakcie leczenia. Pacjent otrzymuje opis, gdzie wyraża zgodę na wykonanie zabiegu. Dzięki temu unikamy rozczarowań, a ograniczenia, jakie niesie ze sobą najnowocześniejsza medycyna określone są z góry.
 • dokładną diagnostykę – dysponujemy najnowszej generacji sprzętem, który umożliwia bezpieczną dla pacjenta i precyzyjną diagnostykę przed rozpoczęciem leczenia.
 • bezbolesność zabiegów – dysponujemy szerokim spektrum nowoczesnych, bezpiecznych i skutecznych znieczuleń oraz mamy możliwość przeprowadzenia zabiegu z użyciem sedacji wziewnej.
 • materiały stomatologiczne najlepszej jakości – np. do wypełnień ubytków używamy tylko oryginalnych materiałów renomowanych firm (3M, GC, Micerium)
 • sprzęt stomatologiczny najlepszej jakości – zachęcamy do zapoznania się z zakładką „Nasz sprzęt”
 • warunki przyjazne dzieciom i kobietom w ciąży – dla najmłodszych pacjentów przewidzieliśmy możliwość wyboru koloru wypełnienia w zębie mlecznym oraz nagrody. Przeprowadzamy bezpieczne leczenie w znieczuleniu u kobiet w ciąży.