AWO - DENT
ul. Gen. Fieldorfa "Nila" 18/13
24-100 Puławy (budynek HTM)
+48 882 911 999
awo.dent.pulawy@gmail.com
  • en
  • pl

Implant to obecnie najnowocześniejsza metoda odbudowy brakującego zęba. Pozwala na uzupełnienie braku jednego lub kilku zębów bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Przyczynia się również do poprawy efektu estetycznego i przywrócenia równowagi narządu żucia.

Zabieg implantacji (czyli zamocowanie śruby w kości) jest wykonywany w naszym gabinecie w znieczuleniu miejscowym, więc jest całkowicie bezbolesny i trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Implanty są wykonywane z tytanu, który jest doskonale tolerowany przez organizm ludzki. Oznacza to, że nie jest traktowany jako ciało obce i z upływem czasu zespala się z kością, co przyczynia się do bardzo dobrego utrzymania i wytrzymania obciążeń.

Proces ten, w przypadku żuchwy, trwa ok. 3 miesięcy, a w przypadku szczęki ok. 6 miesięcy. Po upływie tego czasu nasi lekarz wykonuje koronę. Przez ten okres Pacjent może użytkować tymczasowe uzupełnienie protetyczne. W przypadku bezzębia lub nielicznych pozostałych zębów można również wykorzystać implanty w celu wykonania protez o znacznie lepszym utrzymaniu.