AWO - DENT
ul. Gen. Fieldorfa "Nila" 18/13
24-100 Puławy (budynek HTM)
+48 882 911 999
awo.dent.pulawy@gmail.com
  • en
  • pl

Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?

Chociaż trudno w to uwierzyć, istnieją gabinety dentystyczne, w których pacjenci potrafią błogo przespać wizytę na fotelu. Polscy stomatolodzy mają na świecie znakomitą renomę, ale panująca w naszym kraju ogólna niechęć do wizyt u dentysty sprawia, że pacjenci często są zestresowani. Dzisiaj podpowiadamy, jak trafić do dobrego gabinetu. Oto kilka czynników decydujących o wyborze odpowiedniego dentysty.

Profesjonalizm, a co za tym idzie wiedza medyczna, sprawność wykonywania zabiegów oraz pewność, z jaką lekarz przeprowadza zabieg stomatologiczny.

Nowoczesne technologie – zarówno jeśli chodzi o sprzęt dentystyczny, jak i o techniki obrazowania (dobrej jakości zdjęcia lub obraz z kamery wewnątrzustnej)

Życzliwy i troskliwy stosunek lekarza do pacjenta. Każda wizyta u stomatologa powinna rozpocząć się od rozmowy w pozycji siedzącej. Zmniejsza to dystans między lekarzem a pacjentem. W czasie wywiadu lekarz powinien poznać stan zdrowia i samopoczucie pacjenta oraz ustalić z nim plan leczenia. Wstępna rozmowa jest wręcz niezbędna do stworzenia swoistej więzi z pacjentem, który podczas zabiegu nie powinien mieć poczucia, że została naruszona jego intymna przestrzeń i strefa prywatności.

Zobacz również: Jak dbać o zęby dziecka?

Empatia ze strony lekarza i zrozumienie obaw pacjenta przed zabiegiem.

Czystość i sterylność gabinetu. Pacjent w żadnym wypadku nie może widzieć śladów poprzedniej wizyty. Sprzęt powinien być dokładnie zdezynfekowany, a wszystkie narzędzia poukładane na podręcznym pulpicie. Lekarz i asystentka powinni mieć nienagannie czyste fartuchy.

Rzetelne prowadzenie karty zabiegów pacjenta.

Informowanie pacjenta o treści wpisów do dokumentacji medycznej oraz jej systematyczne udostępnianie

Jednorazowy sprzęt, umieszczony w oddzielnych opakowaniach. służący do wykonywania zabiegów.

Dbałość dentysty o maksymalnie jałowe otoczenie, dające pacjentowi poczucie bezpieczeństwa. W gabinecie obcuje się z krwią i śliną, co potencjalnie może stworzyć zakaźne środowisko i wywoływać niepokój. Wskazane jest, aby w obecności pacjenta lekarz zakładał jednorazowe rękawiczki i dezynfekował newralgiczne części sprzętu.

Odpowiednio dobrane znieczulenie, dzięki któremu pacjent może się w pełni odprężyć.

Właściwa współpraca lekarza z asystentką dentystyczną

Dyskretna asysta. W czasie wizyty asystentka dentystyczna nie powinna nawiązywać z lekarzem rozmów na tematy prywatne.

Relaksująca muzyka w gabinecie dobrana przez specjalistów w tej dziedzinie.

Życzliwy personel w placówce stomatologicznej

1 komentarz do “Jak wybrać dobry gabinet dentystyczny

  1. Wybór gabinetu to naprawdę problem, przy obecnie tak dużej ofercie. Każdy stomatolog prześciga się z wielkościa pakietu usług ważne aby jakość była na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Name *